Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj nový počítač by mél vypadat asi takto:


CPU - INTEL Core 2 Quad Q6600 2.40 GHz

Obrazek

Rodina procesorů Intel Core se dočkala dalšího rozšíření a integrace nových technologií. Za hlavní novinku lze považovat zvýšení taktu FSB sběrnice, který je u procesorů Intel Core 2 Duo řady E8xx pěkných 1333MHz. Zrychlení FSB sběrnice je krok, který procesorům s jádrem Wolfdale umožní ještě vyšší výkony při stejných frekvencích jádra.

Čip Wolfdale stále navazuje na úspěchy jádra Conroe, která díky dvěma jádrům v jednom čipu přinesla výrazný výkonnostní nárůst do oblasti desktopů, přitom si však zachovala vysokou úsporu energie. Intel Core 2 Duo i s vyšší frekvencí FSB je velmi úsporný a to nejen díky optimalizacím v návrhu, ale také pomocí nového 45 nm výrobního procesoru.

Intel Core 2 Duo s modelovým označením E8400 je procesorem se dvěma jádry, z nichž každé pracuje na nominální frekvenci 3.00 GHz (frekvence sběrnice dosahuje již zmíněných 1333 MHz). Procesor používá unifikovanou sdílenou vyrovnávací paměť druhé úrovně (tzv. L2 cache) o kapacitě 6 MB. V praxi to znamená, že obě jádra mohou přistupovat ke stejným datům, pokud je ke svým výpočtům potřebují.

Mezi nasazenými technologiemi nechybí původně mobilní Enhanced Intel Speedstep technologie, která je zodpovědná za vypínání jednotlivých částí procesoru a tím i za efektivnější provoz a chlazení, přibyla plně 64-bitová podpora instrukcí a čísel a rovněž sada instrukcí SSE4. Nově je u procesorů s jádrem Conroe implementována technologie TXT (Trusted Execution Technology) známá též pod označením LaGrande. Ta má za úkol inovovanou ochranu citlivých dat především ve spolupráci s novým čipsetem řady Bearlake.


GPU - NVIDIA Geforce 9600 GT 512 MB (650 MHz)
Obrazek

Moderní výkonná grafická karta z nastupující řady NVIDIA GeForce 9600GT je určená pro hraní náročných počítačových her. Vychází z modelové řady GeForce 8800, ze které používá grafický procesor G92 v odlehčené verzi, ale s vyšší frekvencí. Za rozumnou cenu v poměru k výkonu nabízí 64 stream procesorů pracujících na frekvenci 1625 MHz. Samotný procesor pracuje na vynikající frekvenci 650 MHz. Grafická karta je osazená inovativní DDR3 pamětí s kapacitou 512 MB a 256-bitovou sběrnicí. Hlavní výhodou je také plná podpora Microsoft DirectX ve verzi 10. Samozřejmostí je i podpora technologie NVIDIA SLi, která umožňuje propojení dvou grafických karet a tím razantní zvýšení výkonu v grafických operacích. Tento model je vybavený HDMI rozhraním.

Parametry a specifikace:

   Čip: NVIDIA GeForce 9600 GT

Paměť:
512 MB DDR3
256-bitová sběrnice

Frekvence:
Jádro: 650 MHz
Paměť: 1800 MHz                                                                                                            Obrazek        


Rozhraní:
PCI Express x16

Výstupy:
DVI-I
HDMI
TV výstup

Podporované standardy:
Podpora Shader Model 4.0
Podpora OpenGL 2.0, Microsoft DirectX 10
NVIDIA SLi
NVIDIA PureVideo HD
Podpora HDTV
NVIDIA Lumenex Engine
NVIDIA GigaThread
NVIDIA Quantum Effects  RAM - 4 MB , DDR 2 (2 krát 2 MB)


Obrazek
Společnost A-Data je známá produkcí různých USB paměťových klíčenek, ale také klasických operačních pamětí. paměti DDR2 - nejpoužívanější typ dneška - upotřebíte na naprosté většině desktopových systému platforem Intel a AMD. DDR2 v mnoha parametrech vylepšuje vlastnosti staršího standardu DDR a umožňuje výrobu modulů s kapacitou 4 GB a rychlostí 1000 MHz a více.

Paměti DDR II využívají sloty s počtem pinů 240 a napájecí napětí 1.8 V která se u pamětí A-DATA řady Extreme Edition může zvýšit až na 2.1V s možností zvýšení taktu pamětí při zachování latence. Proti starým pamětem typu DDR nabízejí nabízejí nižší spotřebu především díky sníženému napájení z 2.5 na 1.8V a stejně tak umožňují dvoukanálový přístup při provozování dvojice stejných modulů.

Paměť A-DATA 2x2GB DDR2 PC800 Extreme Edition je dodávána jako kit dvojice modulů speciálně určených pro dvoukanálové zapojení. Každý modul má kapacitu celých 2048 MB s typickou latencí CL5 (5-5-5-18) při napájecím napětí 1.8V a efektivní pracovní frekvencí 800 MHz (odpovídá PC6400). Paměti je též možná taktovat a se zvýšeným napětím 2.1V provozovat na frekvenci i 850 MHz bez zvýšení latence. Skvělou výsadou je podpora nVidia EPP technologie.


Skříň - Gigabyte 3D Aurora 570


Obrazek
Skříň Gigabyte 3D Aurora 570 je důstojným pokračováním předchozí verze, oproti níž nabízí především větší vnitřní prostor a jiný design předního panelu. Ten se mi osobně zdá svou kombinací ostrých a zakulacených hran se spodním nasávacím otvorem líbivější. Ctnosti předchozí verze v podobě vysoce kvalitního opracování kovu, pevné konstrukci, která se nebortí ani po odstranění bočnic a mocného chlazení zůstávají. K dispozici tak máte obrovský prostor i pro náročnější sestavy, tichý provoz a široké možnosti pro management kabeláže. Gigabyte také přidává i něco navíc v podobě přibaleného plexiskla, které si mohou příznivci okýnek snadno nainstalovat místo bočního perforovaného plechu. Máme tu i jemný hadřík, jenž bude zapotřebí, protože se na skříni skvěle vyjímají otisky prstů. Nejsou tu však pouze klady.
V ostatních komponentech nemám ještě docela jasno.Tohle je takový hrubý odhad.
Budu vděčný za každý váš tip a radu.


PS : všechny popisy nepochází ode mne.Jde o popis autora.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář